Lokalita

Hotel Praha sa nachádza v srdci zeleného údolia Trenčianskych Teplíc, nazývaného „Perla Karpát“. Prvý písomný záznam o existencii tunajších liečivých prameňov siaha až do roku 1247. Odvtedy sem chodia hľadať stratené zdravie v termálnej vode so špeciálnym zložením najmä pacienti s ochoreniami kĺbov a chrbtice. Liečebné procedúry je možné vychutnať si napríklad v takom historickom architektonickom skvoste, ako je známy turecký kúpeľ Hammam, z roku 1888.

Mestečko učarovalo i známym osobnostiam. V minulosti ho často navštevovali spisovatelia bratia Čapkovci, hudobní skladatelia Eugen Suchoň a Alexander Moyzes. V súčasnosti Trenčianske Teplice každoročne vítajú osobnosti svetovej kinematogragie na festivale Artfilm. Svoju tabuľku na Moste slávy v susedstve Hotela Praha vlastnoruene pripevnili také hviezdy ako Sophia Loren, Jean Paul Belmondo, Geraldina Chaplin, Franco Nero, Jozef Króner, Claudia Cardinale a mnohí ďalší. Na festivale Hudobné leto, s tradíciou už od roku 1937, mohli si priatelia hudby osobne vychutnať majstrovstvo Svjatoslava Richtera, Arama Chaeaturjana, Bohdana Warchala, Petra Dvorského a iných známych umelcov.

Na svoje si prídu i športovo založení návštevníci. Blahodarne pôsobia pokojné prechádzky v anglickom lesoparku so vzácnymi drevinami a labutím jazierkom. Pre aktívnejších rekreantov sú k dispozícii tenisové kurty, minigolfový areál, turistické chodníky v okolitých lesoch a chránenej prírodnej rezervácii Omšenská baba s unikátnou flórou, rybolov na priehrade Baračka, jazda na koni,bowling, v zimných mesiacoch blízke lyžiarske strediská ako Homôlka, Zliechov, Čičmany a Soblahov. Okolie Trenčianskych Teplíc láka na výlet na Trenčiansky hrad, hrad Beckov, do múzea tradičného sklárskeho remesla v Lednických Rovniach, či do rázovitej obce Čičmany s ornamentami na pôvodných dreveniciach. 

.